Říčanská muška 2010

V sobotu 30.10. proběhl za pěkného počasí v krásném prostředí rybářské bašty na Vrabčáku V. ročník "Říčanské mušky" pořádané muškařským klubem Akvarest ve spolupráci s MO Moravský Krumlov. Již od časných ranních hodin se sem sjížděli muškaři z celé republiky (Rokycany, Strakonice, Praha, České Budějovice, Havířov, Nový Jičín, Bílovec, Odry, Bojkovice,...). Blízké okolí zastupovali v Krumlově borci z muškařských klubů Akvarest a Ivančice. V Krumlově zvlášť "velmi populární vančák Jirka Kocour" a Petr Budík. Závodu se zúčastnili i velcí borci muškařského umění, mistři světa Tonda Pešek a Igor Slavík. Celkově z 1. desítky republikových muškařů zde bylo 5 závodníků, což svědčí o vysoké kvalitě tohoto závodu. Tohoto čtyřkolového závodu, kde polovina závodníků loví a druhá rozhoduje se zúčastnil jeden 15-ti letý junior Daniel Skála z Říčan a jedna žena Ivana Kuchaříková z MK Jaroměř. Před závodem do kvalitně zarybněného rybníka bylo vysazeno ještě 150 kg čerstvých duháků. Celková obsádka činila zhruba 9q. Oproti závodům před měsícem se ryby nechytaly. Bylo uloveno pouze 133 ryb, což činí průměr 4 ryby na závodníka. Tento stav nejlépe vystihují slova Zdeňka Marka z Bojkovic "Na úchvatném rybníku s ještě úchvatnějším prostředím byly ryby tak uchvácené, že vůbec nežraly... Povím vám ... byla to dřina, větru, dešti a rybám neporučíš." V posledním závodě muškařské sezóny zvítězil Filip Apjár z Nového Jičína s 9-ti rybami a součtem umístění 13, druhé místo získal Hosenseidel Miloslav z Českých Budějovic s 8-mi rybami a součtem umístění 32 a 3. místo obsadil Konečný Pavel z Brna se 7-mi rybami a součtem umístění 34. Jediná žena Ivana Kuchaříková obsadila krásné celkové 8. místo, nejúspěšnější závodník pořádajícího MK Akvarest Petr Necid obsadil místo před ní. 6 závodníků bylo bez ryby. Největší rybu ulovil Jindra Knápek z Nového Jičína a to pstruha duhového 43cm. Vítězové si odvezli krásné poháry, hodnotné ceny dle vlastního výběru a všichni dobrý pocit z krásně vydařeného dne. MO Moravský Krumlov zajišťovala kvalitní občerstvení, jenž sklidilo velký úspěch a tím si také získali závazek pro následující ročníky tohoto krásného závodu. Mistři světa skončili v poli poražených na 12. respektive 16. místě a tak si alespoň Igor Slavík odnesl zvláštní cenu MIS duháka. Tento závod se zařadí do kalendáře krumlovských akcí na Vrabčáku. Měl obrovský ohlas, hlavně díky kvalitnímu zázemí a práci pořadatelů z řad MO.

Předseda MO František Kulhánek